14.8 C
Скопје
11:04 - 28 февруари, 2024

Категорија: Животни Приказни

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Марија пред 4 години одлучи сама да ја одгледа својата ќерка, сега има успешен бизнис во Скопје и пораки за сите храбри жени кои ќе донесат таква одлука

Мими Стојановска
Животот е постојана борба, притисок да се истрае, успее и победи врз основа на одлуките кои се носат и секако одговорноста која оди со секоја...
Животни ПриказниСлајдер

Маја Велкова, убавото лице на градот: Можеби бев единствената жена со посебни потреби која менаџираше салон

Мими Стојановска
Мотивационите говорници се најчесто личности кон кои животот не бил баш милосрден. Нашата денешна соговорничка не е мотивационен говорник, но преку личниот пример, начинот на...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Израснала само со мајка – жртва на семејно насилство, а денес ги брани жртвите од насилници

Мими Стојановска
Најчесто семејното насилство се повторува кога е пријавено, а не е казнето, и сторителот „ќе се извлече“. Доколку биде казнет, многу поретко го повторува делото, забележува...
Животни ПриказниСлајдер

По 24 години брак и развод, штипјанката Славица како лавица се бори за трите деца и синот со аутизам кој е генијалец!

Мими Стојановска
Колку луѓе, толку судбини. Некои од нив имаат тажен почеток и среќен крај, други пак, обратното. Постојат и такви кои постојано се движат нагоре –...
Животни ПриказниСлајдер

ФОТО | Зои Блаж: Добивав неубави пораки и погледи кои ме повредуваа додека се борев со мојот проблем, денес сум среќна за тоа што сум!

Мими Стојановска
Социјалните мрежи, особено Инстаграм, се преполни со таканаречени инфлуенсери. Но, што навистина треба да претставува еден инфлуенсер? Самото значење на зборот, укажува на тоа дека...
Животни ПриказниСлајдер

Голготата на Оливера: Од врата до врата со син ѝ отфрлен од татка си, и нов шок – дознава дека има сестра која како бебе била „трампана“ за виски!

Мими Стојановска
Животот најчесто ни сервира „мени“ за кое не секогаш сме подготвени. Понекогаш, во комбинација со нашите погрешни избори, остануваме гладни за основните човечки потреби: љубов,...