Tag : временска прогноза

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Васко Спасоски
Марија Егеља е вистински рај за очи секогаш кога ќе се појави на тв-екраните да презентира временска прогноза или пак како водителка во „Жикина шареница“...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Зошто временските прогнози се честопати погрешни?

Еспресо
Екстремните временски катастрофи кои се случуваат ширум светот на дневна основа многу влијаат на животот на луѓето во погодените подрачја. Меѓутоа, како настануваат временските прогнози?...