Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Марија Егеља е вистински рај за очи секогаш кога ќе се појави на тв-екраните да презентира временска прогноза или пак како водителка во „Жикина шареница“ заедно во друштво на Живорад Николиќ.

Ова утро, српската водителка гледачите ги поздрави со на прв поглед, едноставна комбинација, но судејќи по коментарите на сите погледот им „застана“ во нејзиното бујно деколте.

 

View this post on Instagram

💗Pružajmo ljubav, mir, podršku i zajedništvo u ovim danima. Čuvajte sebe i ljude oko sebe, ostanite kod kuće, ukoliko ne morate da radite. Priroda mog posla je takva da nema stajanja, ljudi koji se bave ovim javnim poslom nemaju pauzu u ovakvim momentima, i nikome nije lako, svi smo isti u ovome. Ne mislite da mi nemamo strah od svega, da nemamo starije od 65g za koje brinemo, nisu nam pune kuće asepsola, toalet papira i maski, štaviše ovu sam sama napravila 😅☝🏽🌸. Dakle svi smo jednaki u borbi protiv ovog zla i zato se zajedno moramo izboriti sa ovim, a hoćemo, moramo🙌🏽. Poštujte sve preduzete mere, čuvajte se i volite, i sebe i druge💗🙏🏽🌏. #stopcorona #weareinthistogether #staystrong #staysafe #lovelife #stayathome #love #worldpeace

A post shared by @ marija.egelja on

Покрај тоа, Марија се обидела да привлече внимание и со нејзината маска која е во облик на срце.

– Да пружаме љубов, мир, поддршка и единство овие денови. Чувајте се себе си и луѓето околу вас, останете дома, не мора да работите. Природата на мојата работа е таква, нема застој, луѓето кои се занимаваат со јавна професија немаат пауза во вакви моменти. На никој не му е лесно, сите сме во ова – напишала Марија на Инстаграм каде ја споделила фотката.

Слични објави

СТРИПТИЗ И ЧУДНИ КОМБИНАЦИИ: Лејди Гага и Хари Стајлс главни на Мет галата 2019 (ВИДЕО)

Igor

Одиме на Борнео – Уживајте во луксузното одморалиште Galapaya Resort

Еспресо

Како на Шерон Стоун (61) и успева да изгледа 30 години помладо? (ФОТО)

Igor

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Од својата мајка го наследила добриот изглед: Ќерката на Гвинет Палтроу има 16 години и таа е вистинска убавица! (ФОТО)

Еспресо

Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 − осум =

Слични објави

Деми Роуз стана каубојка во пустината (ФОТО)

Igor

ИСПЛИВА ТАЈНА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО – Кралицата Елизабета на Меган и забранила една работа, но не и на Кејт!

Еспресо

Што е тоа што ужасно го нервира секој хороскопски знак?

Igor

Паника во светот на уметноста: Украдени вредни скулптури на Салвадор Дали од галерија во Стокхолм

Еспресо

Поради експлицитните сцени филмот „365 дена“ дигна невидена прашина на социјалните мрежи

Еспресо

Принцот Хари го извести семејството дека заминува за Канада што поскоро

Еспресо