5.8 C
Скопје
01:29 - 4 март, 2024

Ознака : бела куќа

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Бидна свадбата: Внуката на Бајден, Наоми се венчаше во белата куќа со рок музика

Еспресо
Внуката на американскиот претседател Џо Бајден Наоми се омажи во Белата куќа на 19 ноември, објави Си-Ен-Ен. Настанот беше затворен за печатот. Избраникот на 28-годишната...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бајден ќе ја мажи внуката во Белата куќа: „Им благодариме на баба и дедо за локацијата на свадбата“

Еспресо
Внуката на Бајден, Наоми (28), ќе се мажи во сабота, а нејзиниот избраник е адвокатот Питер Нил.   View this post on Instagram   A...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

Специјален гостин во Белата куќа – Метју Меконахи: „Време е за промена“

Еспресо
„Мојата сопруга и јас ги запознавме семејствата на Увалде, кои го чуваат споменот на нивните деца. Тука сум затоа што дојде време за вистинска промена”,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Њујорк тајмс“, тајните планови на САД во случај на нуклеарен напад

Еспресо
Директивата на „претседателите“ за која не знае ниту американскиот конгрес: цензура, исклучување на интернет и воена состојба. „Њујорк тајмс“ објавува напис каде што ги кажува...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

За првпат Афроамериканка и лезбејка на чело на комуникациите во Белата куќа: Карин Жан Пјер носи силна политичка вредност

Ј.К.Д
Промена на портпаролот во Белата куќа: Карин Жан-Пјер, прв пат на оваа позиција жена Афроамериканка и лезбејка. Има четириесет и четири години, родена е во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) БЕЛАТА КУЌА ИМА НОВ ЖИТЕЛ: Џил Бајден ја вдоми првата мачка, името ѝ е Вилоу

Еспресо
Белата куќа има нов жител! „Запознајте ја Вилоу! Првата дама Џил Бајден во петокот на „Твитер“ објави фотографии од 2-годишното, зеленооко, сиво и бело маче....
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЏИЛ БАЈДЕН ЈА УКРАСИ БЕЛАТА КУЌА СО 10.000 УКРАСИ И 41 ЕЛКА: На една се наоѓаат интересни фотографии

К.А.
Првата дама на САД Џил Бајден откри како ја украсила Белата куќа за божиќните и новогодишните празници. Inspired by the acts of kindness and experiences...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Бившите соработнички тврдат: Меланија ги одбројува минутите до развод и заминување од Белата куќа

Васко Спасоски
Поранешната соработничка на Мелани Трамп, Стефани Волкоф со години тврди дека бракот меѓу неа и Доналд е најбизарната работа што ја видела во животот… Доналд...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џорџ и Амал Клуни за детска куќичка во дворот дале вистинско богатство: Ангажирале дизајнер од Белата куќа!

Еспресо
За нивните близнаци ништо не е премногу скапо… Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал издвоиле речиси 80.000 евра за детска куќичка во дворот во кој...
Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

НАЈГОЛЕМИОТ СЕКС СКАНДАЛ ВО БЕЛАТА КУЌА: Клајв Овен и Сара Полсон во аферата Клинтон-Левински

Еспресо
Третата сезона од популарната телевизиска серија „Американска крими приказна“, а под назив Импичмент, ќе се знаимава со најголемиот скандал кој ја потресе белата куќа: Аферата...