25.8 C
Скопје
23:06 - 12 јуни, 2024

Ознака : Карин Жан Пјер

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

За првпат Афроамериканка и лезбејка на чело на комуникациите во Белата куќа: Карин Жан Пјер носи силна политичка вредност

Ј.К.Д
Промена на портпаролот во Белата куќа: Карин Жан-Пјер, прв пат на оваа позиција жена Афроамериканка и лезбејка. Има четириесет и четири години, родена е во...