НАЈГОЛЕМИОТ СЕКС СКАНДАЛ ВО БЕЛАТА КУЌА: Клајв Овен и Сара Полсон во аферата Клинтон-Левински

Третата сезона од популарната телевизиска серија „Американска крими приказна“, а под назив Импичмент, ќе се знаимава со најголемиот скандал кој ја потресе белата куќа: Аферата Клинтон-Левински.

Новата сезона ќе ја режира наградуваниот Ричард Шепард, кој со Рајан Марфи, ќе биде и продуцент.

Клајв Овен ќе ја толкува улогата на некогашниот американски претседател Бил Клинтон, додека Бини Фелдстајн ќе ја глуми Моника Левински.

Анали Ешфорд, која се појави во втората сезона „Американска крими приказна“, ја доби улогата на Пол Џонс, а Сара Полсон и Били Ајхнер, ветераните на „Американската хорор приказна“, ќе ги играат ликовите на Линда Трип, која ја откри исповедта на Моника Левински, и новинарот Мета Драж, пренесува „Deadline“.

Фото: Профимедиа

Извештајот на Драж прв ја обелодени веста за аферата од Белата куќа на 17 јануари 1998 година.

Новата сезона ќе биде базирана на книгата на Џефри Тубин, „Пропадната завера: Вистинска приказна за секс скандал кој безмалку ќе го срушеше претседателот“.

Премиерата на третата сезона е закажана за 20 септември, 2020 година, на каналот „Фокс“.

За потсетување, првата сезона на наградуваната и доста ценета телевизиска серија „Американска крими приказна“, се занимаваше со судењето за О.Џеј Симпсон, а во втората сезона се обработуваше темата за убиството на Џани Версаче.

Слични објави

НАШАТА ПЕЈАЧКА СЕ ОМАЖИ ТАЈНО: Еве што направи Маја Вукичевиќ во име на љубовта!

Igor

МИСЛЕЛА ДЕКА НЕКОЈ И ГО УКРАЛ ИДЕНТИТЕТОТ – Брена раскажа детали од минатото кои ќе изненадат многумина!

Еспресо

Тој е „најомилениот дечко на Интернет“: Холивудската ѕвезда се посрамоти од коментар (ВИДЕО)

Igor

ГЛЕДАЛА КАКО МАЈКА Ѝ ГО УБИВА ТАТКО Ѝ: После сè, актерката конечно живее нормален живот

Igor

Српската естрада со аплауз ги поздрави докторите кои се борат со коронавирусот! (ВИДЕО)

Ќе ги препознаете? Познатите ги покажаа своите маски за Ноќта на вештерките (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 2 =

Слични објави

Нов дует на македонската естрада по подолго време: Дани и Пеце пеат за крајот на овој свет! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Познатите холивудски актери ги споија своите родители и веќе им договорија состанок!

Еспресо

Ни пиша Светлана од Северна Италија: Драги мои Македонци…

Васко Спасоски

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Еспресо

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Еспресо

Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Igor