36.8 C
Скопје
16:34 - 18 јуни, 2024

Ознака : катастрофа

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Страотни снимки од силен земјотрес во Тајван

Еспресо
Земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала го погоди југоисточниот дел на Тајван, соопшти метеоролошката служба на островот. Засега нема информации за жртви....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Гардијан: Русија сака да ја исклучи нуклеарната централа Запорожје, ризик од катастрофа

Еспресо
Според „Гардијан“, Русија подготвила детален план за исклучување на најголемата европска нуклеарна централа Запорожје од украинската електрична мрежа, ризикувајќи катастрофално откажување на нејзините системи за...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кејт Мидлтон едвај ја задржа сукњата на себе: Во последна минута избегна катастрофа! (ФОТО)

Еспресо
И војвотките имаат проблем, но со ветрот… Кејт Мидлтон овие денови имаат полни раце работа. Дневно се појавува барем еднаш на некој настан, а неретки...
Секојдневие

Цел свет ја исмева – Бијонсе во „недовршен“ фустан! (ФОТО)

Слободен Печат
Бијонсе во друштво на нејзиниот сопруг Џеј Зи се појави на црвениот тепих по повод долелувањето на Златниот глобус, а нејзиниот стајлинг ниту овој пат...
Вести

Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Igor
Реакцијата на музичарот Петар Ренџов доаѓа по најавата на скопскиот градоначлник Петре Шилегов дека познатиот музичар Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани на плоштадот за...
ЛајфстајлСцена

Мадона го зголеми задникот – Сакала да изгледа како Ким Кардашијан, па направила катастрофа (ФОТО)

Igor
Мадона се врати на музичката сцена со албумот „Madame X“, кој ги подели не само критичарите туку и нејзините тврдокорни фанови, а покрај новите песни...