19.8 C
Скопје
02:44 - 18 јуни, 2024

Ознака : дино

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Дино Мерлин во дует со Весна Змијанац направија „лом“ во Белград: Змијанац изгледа одлично по бајпасот

Еспресо
Дино Мерлин го одржа четвртиот концерт во преполната белградска Арена, а на овој концерт негова специјална гостинка беше пејачката Весна Змијанац. По долго време двајцата...
Вести

Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Igor
Реакцијата на музичарот Петар Ренџов доаѓа по најавата на скопскиот градоначлник Петре Шилегов дека познатиот музичар Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани на плоштадот за...