Категорија: Ви Препорачуваме

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Се појавија фотографии и писма од детството на Анџелина Џоли: Уште сум жива и уште барам причина да живеам

Еспресо
Британскиот Дејли мејл дошол до фотографии од Анџелина Џоли од тинејџерските денови, како и до писмата и разгледниците што ги пишувала, а кои даваат сосема...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер Слободно Време

Си преправал дека е мртов за да ја види реакцијата на неговото куче и на мачката: Еве како реагирале!

Еспресо
Mачката Спарта и кучето Пени биле ставени на тест од нивниот сопственик. Него го интересирало како би реагирале неговите миленичиња во случај на негова смрт....
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Откако јавно се пожали, Нина Бадриќ доби понуда за работа: За два дена вадиме компири, дојди ако сакаш да работиш!

Еспресо
Обраќањето на Нина Бадриќ во кое од властите на Хрватска бараше на музичарите да им се овозможи повторно да работат привлече големо внимание, а на...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл Слајдер

Серијата „Sløborn“ го предвиде ковид-19 пред една година

Еспресо
Серијата „Sløborn“ е снимена минатата година додека Европа и остатокот од светот сè уште не беа погодени од пандемијата. Кога на северот на Кина ќе...
Ви Препорачуваме Здравје Медицина

Кога е безбедно да бидете во близина на лице што закрепнало од ковид-19

Еспресо
Пред да одлучат да излезат меѓу луѓе да се дружат, има три критериуми што мора да ги исполнат. Бидејќи коронавирусот продолжува да се шири немилосрдно...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Принцот Хари преку таен инстаграм-профил ја следел Меган

Еспресо
Принцот Хари по првото запознавање со Меган бил маѓепсан од неа. Откако се запознале, Хари направил лажен инстаграм-профил за да може да ја следи Меган,...
Ви Препорачуваме Живот

Како ќе изгледа светот по пандемијата на коронавирусот?

Еспресо
Годината е 2022 година и коронавирусот е конечно поразен; по една и пол година мизерија и менување на карантин и нови бранови, животот конечно почнува...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро Слајдер

Денот кога исчезнаа врапчињата: Фатални последици од Кампањата против четирите штетници на Мао Це Тунг (ВИДЕО)

Еспресо
Еколошките катастрофи се чести во историјата на човештвото, но ретко може да се споредат со онаа која започна во 1958 година во Кина. Тогаш Мао...
Ви Препорачуваме Здравје Медицина

Кои витамини се клучни во борбата со коронавирусот?

Еспресо
Зајакнувањето на имунитетот треба да биде наша секојдневна грижа, а не само во кризни здравствени ситуации како што е пандемијата на коронавирусот. Кои се најдобрите...
Ви Препорачуваме Здравје Медицина

Анестезиолозите објаснуваат: Зошто некои пациенти се седум, а некои 30 дена на респиратор

Еспресо
Пациентот се отстранува од механичка вентилација кога белите дробови можат сами да ја преземат функцијата, кога пациентот не се заморува и фреквенцијата на срцето му...