Категорија: Ви Препорачуваме

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Инстаграм ја цензурираше Јелена Ѓоковиќ: „Шири лажни вести“ за коронавирусот! (ВИДЕО)

Еспресо
Инстаграм ги цензурираше објавите на Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенискиот ас Новак Ѓоковиќ. Јелена на Инстаграм објавила видео од еден американски доктор кој ширењето на...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! (ФОТО)

Еспресо
Српската пејалка Анабела Атијас вчеравечер во рамки на реалното шоу “Задруга“ изјави дека јавно се откажува од нејзината ќерка Луна Ѓогани. – Јавно се откажувам...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Неговиот изглед влева страв во коски: Ксердан можеби не е убав, но затоа е најмилиот мачор (ФОТО)

Еспресо
Нема влакна, набрчкан е од глава до пети, постојано е намуртен и со ладен поглед, па токму затоа Ксердан важи за најстрашната мачка во светот....
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Нека не ви биде здодевно – Направете ги овие едноставни колачиња со пиво (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Израдувајте ги домашните со ова мало слатко задоволство… Состојки: 5 кафени шолји – масло 3 кафени шолји – пиво 1 прашок за печиво брашно по...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Необичен тренд од карантин: Инстаграм е полн со разголени инфлуенсерки, кои наместо фустани носат перници! (ФОТО)

Еспресо
Инстаграм е полн со голи инфлуенсерки кои наместо фустан, позираат со перница. Бизарниот предизвик започна за време на карантинот поради коронавирусот, а бројни регионални, светски,...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Ова е моментално најгледната серија на Нетфликс! (ВИДЕО)

Еспресо
Популарната шпанска серија која обработува тема за група на разбојници предводени од „Професор“ со амбициозен план да стекнат милијарди евра, започна со емитувањето на четвртата...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Рики Мартин се пофали со петмесечниот син: Бебето во куќата! (ФОТО)

Еспресо
Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Џван Јосеф добија уште едно бебе во октомври минатата година. 48-годишната sвезда сега објави фотографии на 5-месечниот син Рен...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл Сцена

Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Еспресо
Многумина ја сметаат за најдобрата актерка на нашето време, а многумина велат и дека е најдобрата актерка на сите времиња, иако Мерил Стрип е многу...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Изолацијата го возвраќа ударот: Брус Вилис ја истрижа ќерката ќелава, сите се прашуваат – Зошто? (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Познатиот актер малку експериментираше со фризурата на ќерка си… Семејството Вилис ги поминува деновите заедно во изолација, и покрај тоа што Деми Мур и Брус...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Првпат во историјата Италијански „Вог“ со бела насловна: Белата боја не е предавање, туку празен лист што чека да биде испишан

Еспресо
Италијанското издание на магазинот „Вог“ излегува на 10 април, а неговата насловна е повеќе од симболична. Наместо некоја манекенка или актерка која инаку ги краси...