25.8 C
Скопје
14:00 - 25 мај, 2024

(Видео) Трча и ја гушка иконата! Никола Роквиќ откри колку пари собрал за само 10 дена од патувањето за Грција

Српскиот пејач Никола Роквиќ веќе 10 дена патува за Грција, a сето тоа без никакво превозно средство. Крајната дестинација е манастирот Нектариј Едински, каде пејачот ќе се поклони и ќе ја заврши својата хуманитарна мисија.

Никола секојдневно се огласува и открива детали од патувањата, а сега откри и колку пари собрал за 10 дена.

– Помага Господ, драги луѓе. Само сакам да ве информирам дека денеска стигнавме до 12 милиони динари и половина од вкупната сума. Господ да ве благослови и да продолжите да ја поддржувате „Фондацијата Семејство“ и нашите деца. Овој пат за детска радост. Збогум – рекол Роквиќ.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)


Никола го продолжува своето патување со иконата в рака, а на својот профил на Инстаграм ја сподели и цифрата што ја собрал.

Да потсетиме, Никола на ова патување собира средства за купување апарат за дијагностицирање на рак на мозокот кај децата и за реновирање на детското онколошко одделение. Роквиќ и неговата сопруга Бојана ја основаа „Фондацијата Семејство“ која со својата хуманост и парична донација ќе им помогне на сите на кои им е потребна.

Тој денеска прошета со мештаните на планината Кукавица и ја сподели со јавноста убавината на недопрената природа, но и откри кои диви животни можат да се најдат во овој дел на Србија.

Слични објави

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо

Неделен хороскоп (од 27 мај до 2 јуни): Вистински момент за Близнаците, промени за Девиците, добра вест за Јарците…

еспресо

(Фото) Никола Роквиќ нападнат поради срамни изјави од минатото: „Човек има право да се промени“

еспресо

Астропрогноза за сабота, 25 мај: Убедливост за биковите, привлечност за стрелците

еспресо

Среќен викенд: Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во сабота и недела

еспресо

Нетфликс забрани прашања за Бен Афлек: Џенифер Лопез во промотивна турнеја на филмот „Атлас“

еспресо
Се вчитува....