15.8 C
Скопје
22:42 - 23 мај, 2024

Ужасен предлог: Милица Павловиќ низ солзи му се дерела на Саша Поповиќ

Српската пејачка Милица Павловиќ првпат се појави на аудицијата за натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ пред 13 години, во 2011 година.

Потоа се пласираше во финалето и потпиша договор со продукцијата „Гранди“, но предлогот на Саша Поповиќ воопшто не ѝ се допаднал, поради што се расплакала и почнала да му се дере.

„Кога го потпишав договорот со „Гранд“, Саша Поповиќ ми рече: ‘Милица Павловиќ е здодевно, зошто да не бидеш Милица Павловиќ – Мими?’. И одиме на подготовки за ‘Ѕвездите на Гранд’ и јас почнувам да плачам и да врескам – Како да бидам Мими? Следниот ден отидов кај Поповиќ и му реков: ‘Ќе останам досадната Милица Павловиќ’“, изјави пејачката во една прилика.

Инаку, пејачката неодамна зборуваше за својот солистички концерт во Арена, а призна дека поради тоа останала без пари.

„Без плус. Плус е во срцето и тоа е најважно. Ваков плус не ви треба ако не ви се допаѓа во срцето. Ќе заработиме“, изјави Павловиќ за локалните медиуми, а потоа продолжи:

„Доволно спиев на одмор, јадев што сакав, не се срамев да ставам што сакам во чинијата. Најсмешниот момент беше кога ми носеа кафе или чај наутро и ме прашуваа: ‘Една шолја или две? Јас велам една, а тие ме дополнително ме прашуваа: ‘Дали сте сигурни дека ќе биде една? Никој нема да ве дружи?’ Потоа ме гледаа тажно, сигурно мислеа дека сум раскинала свршувачка – жалната уплатила на Малдиви, па останала сама. Напорна работа 13 години, со едвај ден одмор. Тоа беше причината поради која отидов сама на одмор. Тоа е најдобриот начин на кој можам да разговарам со себе. Да ги слушнам моите мисли и да уживам“.

Слични објави

Десанка Николова, поетеса: Денес има многу автори, но малку поети и писатели

Јасмина Кантарџиева Димков

Аца Лукас се исели од Белград, живее во мало место: Еве која е причината

еспресо

Аца Лукас повеќе не живее во луксузниот стан во Белград: Еве каде се наоѓа сега фолкерот

jasmina.kantardzieva

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Еспресо

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Еспресо

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо
Се вчитува....