18.8 C
Скопје
10:08 - 28 мај, 2024

Ознака : серии

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ѕвездите од турските серии со лелеци и пораки по земјотресот: „Роднини ни лежат под урнатините“,„Болката е толку голема!“

Ј.К.Д
Познати турски актери објавија дека нивните роднини лежат под урнатините на уништените згради. Бројот на загинати по земјотресот во Турција и Сирија утрото на 8...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
Секојдневие

Немате идеја што да гледате? Ова се 10-те моментално најпопуларни серии на Нетфликс (ВИДЕО)

Еспресо
„13 Reasons Why“ е најпопуларната серија оваа недела на Нетфликс, судејќи според службеното рангирање на стриминг сервисот. Серијата воедно е и најпопуларното нешто од се...
ЛајфстајлСцена

Почина познатиот актер, ѕвездата на „Брејкинг Бед“ и „Tвин Пикс“

Igor
Роберт Форстер, актерот номиниран за Оскар и една од ѕвездите на сериите „Брејкинг Бед“ и „Tвин Пикс“, почина на 78-годишна возраст. Форстер почина во неговиот...