20.8 C
Скопје
21:46 - 19 мај, 2024

Ознака : турски серии

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ѕвездите од турските серии со лелеци и пораки по земјотресот: „Роднини ни лежат под урнатините“,„Болката е толку голема!“

Ј.К.Д
Познати турски актери објавија дека нивните роднини лежат под урнатините на уништените згради. Бројот на загинати по земјотресот во Турција и Сирија утрото на 8...
ЛајфстајлСцена

Глумицата категорична: „Езел е наркоман, а јас со такви не сакам пред камера“

Igor
Еден од најплатените турски актери, Кенан Имирзалџиоглу (45), кој го памтиме од серијата „Езел“, се враќа на малите екрани. Откако одбрал во која серија сака...
ЛајфстајлСцена

Дали сте обожаватели на турските серии? Погледнете кој пејач од Македонија ја прави нивната музика (ВИДЕО)

Igor
Веќе подолго време не објавил некоја песна за неговите фанови, но продолжува да биде активен во музичката индустрија. Станува збор за пејачот од Скопје, Бертан...