12.8 C
Скопје
01:08 - 24 мај, 2024

Ознака : туција

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Во земјотресот во Турција и Сирија: над 28.000 загинати, спасувачите извлекоа живи две сестри

Еспресо
Според новите податоци, регистрирани се над 28.000 загинати во земјотресот во Турција и Сирија. Една среќна вест на полноќ го обиколи светот. Имено, азербејџански спасувачки...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ѕвездите од турските серии со лелеци и пораки по земјотресот: „Роднини ни лежат под урнатините“,„Болката е толку голема!“

Ј.К.Д
Познати турски актери објавија дека нивните роднини лежат под урнатините на уништените згради. Бројот на загинати по земјотресот во Турција и Сирија утрото на 8...