7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“.

Викендите секогаш се резервирани за добар филм или серија. Но, потрагата по истите често знае да биде досаден и фрустрирачки процес. Затоа ние ви подготвивме листа на филмови и серии кои сигурно нема да ве остават рамнодушни.

The Guilt – Филм на „Netflix“

Еден проблематичен полициски детектив е ставен во служба на операторот 911. Добива телефонски повик од киндапирана жена и се обидува да ја спаси. Сето тоа се случува за време на еден страшен ден на откритија – и пресметки.

Жанр: крими драма / IMDB оценка: 6.3 / Rotten tomatoes рејтинг: 73%

The Chestnut Man – Серија на „Netflix“

Една млада жена е пронајдена брутално убиена на игралиште, а едната рака ѝ недостасува. На местото на страшното убиство има едно фигура на човече направено од костени. Од оваа морничава трага, двајца детективи се пуштаат во потрага по убиецот поврзан со исчезнато дете на политичар.

Жанр: трилер/мистерија  / IMDB оценка: 7.9 / Rotten tomatoes рејтинг: 75%

Masha – Филм на „HBO“

13-годишната Маша расте во 90-тите години во Русија помеѓу боксерскиот ринг и улицата. Нејзините пријатели повремено убиваат и ограбуваат луѓе. Целиот град ги мрази и се плаши од нив, но за Маша тие се најдобрите луѓе на светот кои ја сакаат и штитат. Обожава џез и сонува да стане пејачка. Еден ден, Маша дознава кои се нејзините пријатели и што направиле со нејзиниот живот и семејството. Созревајќи, таа го напушта својот мал роден град за Москва, обидувајќи се да се отцепи од минатото…

Жанр: драма/трилер / IMDB оценка: 5.9 / Rotten tomatoes рејтинг: /

Clique – Серија на „HBO“

Холи оди на универзитет со нејзината најдобра пријателка од детството. Но, кога нејзината пријателка се вплеткува со една група луѓе и нејзиното однесување се менува, загрижената Холи одлучува да спроведе истрага…

Жанр: драма / IMDB оценка: 7 / Rotten tomatoes рејтинг: 100%

 

Слични објави

(ВИДЕО)ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАЛАШЕВИЌ: Ќерката Јелена проговори за прошталното писмо на Панонскиот морнар

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо
Се вчитува....