20.8 C
Скопје
16:33 - 28 мај, 2024

Ознака : најчести

ЗдравјеИстражувањаСлајдер

19 НАЈЧЕСТИ СИМПТОМИ НА ОМИКРОН: Разлика и сличност во симптомите меѓу варијантите Делта и Омикрон

Еспресо
Истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон ги споредија податоците од времето кога Декта беше главната варијанта во октомври со извештаите во декември кога Омикрон почна...
Лајфстајл

Најчести мисли во женските глави кои ја уништуваат љубовната врска

Igor
Мажите постојано истакнуваат дека жените сакаат сѐ да комплицираат, а француските психолози потврдиле дека предрасудите кај дамите во голема мера предизвикуваат проблеми во љубовната врска....
Лајфстајл

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Igor
Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту...
Лајфстајл

Секс со славна личност или со бившиот? Што значат 6-те најчести еротски соништа

Igor
Сигурно секој од нас барем еднаш во животот имал некој жежок секси сон. И повеќето од нас следното утро стануваат збунети од некое лудо сценарио...