Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту пак сте задоволени од партнерот? Можеби одговорот се крие во вашата сексуална некомпатибилност со партнерот.

Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас.

1. Ретко водите љубов

Не сте расположени за секс, а и кога го имате причина за тоа е грижата на совест, бидејќи ете долго време не сте се сексале. Тоа е првиот знак дека партнерот не ве возбудува.

2. Не уживате истовремено

Нему му одговара една, на вас друга поза и всушност го жртвувате сексуалниот однос, а тоа воопшто не е смислата на сексот.

3. Никогаш не сте спонтани

Секој сексуален чин е испланиран и договорен, па нема возбуда на исчекување, на спонтаност. Нема страст, а со тоа нема ни возбуда.

4. Не ве доведува до оргазам

Во ред е да не доживувате оргазам по секој однос, но ако ова се случува постојано очигледно е дека вашиот партнер не ги познава вашето тело и потребите. Тоа укажува на недостаток на комуникација.

5. Имате неусогласени потреби

Кога вие сакате секс, тој не сака и обратно. Вашите желби скоро никогаш не се вклопуваат и тоа резултира со сиромашен сексуален живот.

Слични објави

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА АНТОНЕЛА, убавицата со бујно деколте која го засени Меси (ФОТО)

Igor

СОПРУГАТА НА ГРУ се огласи за првпат по неговата смрт (ФОТО)

Igor

Секси СЕВЕРИНА ја „запали“ публиката на промоцијата на новиот албум (ФОТО)

Igor

Луна Џогани за првпат ги покажа НОВИТЕ гради: Погледнете колкаво деколте има сега(ФОТО)

Igor

И двајцата прозбореа за разводот! Кристина: „Бев во депресија“! Даниел: „Овој период не е лесен“!

Igor

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на еден од албумите, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Еспресо

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

БУЈНАТА СТАРЛЕТА ГИ ЗАМОЛЧЕ СИТЕ: Можеби и на 13 години имав силикони?

Igor

Еве како САМИ си ја саботираме врската!

Igor

ПРОПАДНА И СЕДМИОТ БРАК: Се разведе Лери Кинг

Igor

Баба Ванѓа ѝ предвидела се на Лепа Брена! Пејачката два пати била да ја посети, а ја ангажирала и бугарската влада

Igor

Завршија во лудница: Два Бона снимија нов спот со една од најубавите скопјанки (ВИДЕО)

Igor

Полусестрата на Меган Маркл ГО РАЗОТКРИ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ВОЈВОТКАТА: Во јавноста глуми жртва, приватно НЕ ПРАШУВА ЗА БОЛНИОТ ТАТКО (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian