11.8 C
Скопје
04:04 - 23 мај, 2024

Ознака : љубовната

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Опра Винфри за љубовната врска долга 34 години: Да се омажев за него нашата љубов немаше да успее!

Еспресо
Опра Винфри и нејзината долгогодишна љубов Стедман Греам во „врска“ се од 1986 година. Таа во својата најнова колумна призна дека доколку се омажила за...
ЛајфстајлСцена

Љубовната приказна на Бајага: Сопругата ја ЗАПОЗНАЛ ВО АВТОБУС, а првиот состанок и денес го памти!

Igor
Момчило Бајагич – Бајага својата сопруга прв пат ја видел во автобус и веднаш му се допаднала. Меѓутоа, кога ја запрашал да излезат следел одговор...
Лајфстајл

Најчести мисли во женските глави кои ја уништуваат љубовната врска

Igor
Мажите постојано истакнуваат дека жените сакаат сѐ да комплицираат, а француските психолози потврдиле дека предрасудите кај дамите во голема мера предизвикуваат проблеми во љубовната врска....
Лајфстајл

5 нешта кои секој задолжително треба да ги побара во љубовната врска

Igor
Љубовта не е најважното нешто во една врска, потребно е и време и внимание со цел таа да опстане. Но некои луѓе можеби се плашат...