Љубовната приказна на Бајага: Сопругата ја ЗАПОЗНАЛ ВО АВТОБУС, а првиот состанок и денес го памти!

Момчило Бајагич – Бајага својата сопруга прв пат ја видел во автобус и веднаш му се допаднала. Меѓутоа, кога ја запрашал да излезат следел одговор кој и ден денес го памти.

Момчило и Емилија се во брак од 1989 година, а пред тоа седум години живееле заедно. Она што е интересно кога станува збор за нив двајца е начинот на кој се запознале – во автобус.

– Eма живееше во Земун, а се запознавме во автобус. Во автобус ја прашав дали сака да излезе со мене во недела, а таа ми рече дека не излегува во недела. Мене тоа ми беше знак дека не сака да ме види, кој не излегува во недела? Ема веројатно излегувала во сабота, од каде да знам. Тогаш не ја прашав ништо повеќе, бидејќи ми беше глупаво. Но по неколку месеци ја почнавме врската, изјави музичарот.

Двојката седмогодишната врска ја круниса со брак во 1989 година, а следната година го добија синот Марко, додека осум години подоцна и ќерката Ангела.

На Емилија и ги посвети сите љубовни песни. Нивната врска никогаш не била во искушение, но свесен е дека на нејзината сопруга не и било лесно.

– За јавните лица се пишува сè и сешто. Ема навистина добро поднесуваше, особено во првите години од нашата врска кои беа најлуди. Не можевме да одиме на летување на било кое место каде што одат сите. На Млет еднаш отидовме на една далечна плажа за да бидеме сами. Но од некаде се појавија пет луѓе и цело време не следеа и гледаа во нас – откри рокерот.

Ниту на децата не им беше лесно растењето покрај познат татко. Бајага тврди дека да имаш славен родител е привилегија, особено кога се организираат големи концерти.

– Тогаш сум најнервозен, а тоа тогаш се пренесува и на нив. Многу пријатели од училиште им бараат карти за концерт, па тогаш тие дома бараат од мене, а мене тие денови не ми е до ништо, изјави Бајага.

Слични објави

Хороскоп за 01 ноември 2019 – Овните во емоционална криза, Водолиите ќе имаат проблеми со нетпеливоста

Igor

Отстранете ги отоците, подочниците и елиминирајте ги брчките со оваа едноставна маска од компири

Igor

Порно актерот проговори за врската со Меган Марк и за тоа зошто го ОТКАЧИЛА веднаш по првиот бакнеж (ФОТО)

Igor

Во време на страв од коронавирусот руска манекенка ја шокираше јавноста: Смртта на дел од човештвото е добра за нашата планета!

Еспресо

Кој би рекол: Овој познат водител и го „наместил“ својот другар на пејачката Мијата со кој денес имаат две деца

Igor

Големиот хит на групата „Квин“, „We Are The Champions“ стана „You Are The Champions“ во чест на здравствените работници (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

13 − осум =

Слични објави

Дознајте кои се трите клучни секс-зборови

Igor

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Igor

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало и до 10.000 примероци (18+)

Еспресо

30 трикови кои на секоја жена ќе и го променат животот (ВИДЕО)

Igor

За влакно избегната голема несреќа на концертот на Северина (ВИДЕО)

Igor

Необична фантазија од вкусови: Медено пилешко со сланина – идеален ручек за викенд!

Igor