11.8 C
Скопје
19:39 - 28 февруари, 2024

Ознака : балерина

Ви ПрепорачувамеИнтервјуСлајдер

Скопје евергрин: Застани, доаѓаат уметниците! Разговор со Емилија Џипунова, балерина и балетски критичар

Јасмина Пакашки
Ако во насловот ѝ го напишев името онака како што стои во нејзините документи, Стаменковиќ, никој не ќе препознаеше со кого разговарав. Сите што ја...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО КАТЕРИНА ШЕХТАНСКА: Родена сум во погрешна држава! Поради децата сè уште се борам за просперитет и правда во ова труло општество!

Наташа Мустафа
Со една од нашите најубави актерки Катерина Шехтанска разговараме за балетот, филмот, театарот, убавината и уште нешто. Ни открива дека да не била актерка и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Стефанија Гештарска: Ова е понуда што не се одбива!

jasmina.kantardzieva
„Понудата не се одбива од професионален аспект, не зборувам за финансискиот“, ни рече Стефанија, објаснувајќи дека наскоро ќе нè извести за сите детали од договорот. Стефанија...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Погледнете ја неверојатната флексибилност на оваа балерина: Ги дофаќа и производите кои се на највисоката полица! (ВИДЕО)

Еспресо
Русинката Диана Королeва каде и да се појави предизвикува шок. Најпрво поради тоа што ја користи секоја ситуација за во јавноста да изведе некои од...
ЛајфстајлСцена

Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Igor
Поранешната балерина Анастасија Волочкова (43) изјавила дека е во одлична форма и спремна повторно да се појави на сцената како Жизела и Бајадера. Како што...