17.8 C
Скопје
21:44 - 15 април, 2024

Ознака : бољшој театар

ЛајфстајлСцена

Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Igor
Поранешната балерина Анастасија Волочкова (43) изјавила дека е во одлична форма и спремна повторно да се појави на сцената како Жизела и Бајадера. Како што...