18.8 C
Скопје
21:09 - 15 април, 2024

Ознака : корупција

ЕспресоСлајдер

Уште еден повик за битка против корумпирани судии – Црвенковска апелира на акција

Еспресо
Голем дел од граѓаните немаат доверба во судскиот систем затоа што знаат, мислат или осетиле на своја кожа дека некои судии се корумпирани. Тоа го...
ЛајфстајлСцена

Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Igor
Поранешната балерина Анастасија Волочкова (43) изјавила дека е во одлична форма и спремна повторно да се појави на сцената како Жизела и Бајадера. Како што...