18.8 C
Скопје
21:19 - 15 април, 2024

Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Поранешната балерина Анастасија Волочкова (43) изјавила дека е во одлична форма и спремна повторно да се појави на сцената како Жизела и Бајадера. Како што пренеле руските медиуми, балерината позната по скандалите, последните неколку месеци се изгладнува, а следбениците ги известува за секој килограм што ќе го изгуби.

„Само пуштете ме на сцена“, рекла таа и се надоврзала на приказната за корупција во Бољшој театарот, чиј член и самата таа некогаш била.
„Сето тоа што тие го воведоа во Бољшој театарот е корупција, криминал и посипување со сумпорна киселина. Во јавноста се споменува дилемата за тоа колку чини за некој што тек пристигнал од балетската школа, стане член на ансамбалот и 32-от Лебед. Во прашање е сума од 50.000 долари. Исто така постои и кладилница кога се во прашање главните улоги“, раскажала оваа балерина.

View this post on Instagram

А какие купальники выбираете вы? Многие ли из вас могут позволить себе надеть мини бикини на своё тело? Но многие могут обсуждать.? Котики мои, телеса свои приведите в порядок, а потом советуйте как мне жить. И не удивляйтесь, почему мужья бросают многих…? #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #балеринавзазеркальецирка

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Волочкова се присетила колку многу ја повредиле од овој театар, бидејќи и дале отказ поради тоа што не сакале да и ги дадат парите што ги заработила.

И покрај тоа што била примабалерина, таа не прима пензија за тоа. Се до 2003 година, Анастасија Волочкова била примабалерина во Бољшој театарот.

View this post on Instagram

Как вам мои перевоплощения?? Эти эксперименты провели Павел Назаров @beautymoscow2 и Андрей @mr_batsuev ? Хорошего вам дня. И помните, что билеты на мою премьеру "Балерина в зазеркалье цирка" на 20 е ноября в Вегасе можно приобрести на моем сайте Volochkova.ru ? #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #балеринавзазеркальецирка

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Како што самата навела, договорот го прекинала сред муабетите за нејзината „прекумерна“ тежина.

Ова и било кажано на балерината од страна на директорот на театарот, кој тврдел дека тогаш немале партнери за неа кои би можеле да ја подигнат.

View this post on Instagram

Вам как кажется, мне больше подходит образ белого или чёрного Лебедя?? А мне вот кажется, что надо опять отключить комментарии? Только решила попробовать общаться тут с людьми… Без моральных уродов, недолюбленных тёток, хейтеров и ботов, видимо моя страничка, скучна…? Опрос: отключаю комменты? Так без них мило… ? #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #дом

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....