Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Поранешната балерина Анастасија Волочкова (43) изјавила дека е во одлична форма и спремна повторно да се појави на сцената како Жизела и Бајадера. Како што пренеле руските медиуми, балерината позната по скандалите, последните неколку месеци се изгладнува, а следбениците ги известува за секој килограм што ќе го изгуби.

„Само пуштете ме на сцена“, рекла таа и се надоврзала на приказната за корупција во Бољшој театарот, чиј член и самата таа некогаш била.
„Сето тоа што тие го воведоа во Бољшој театарот е корупција, криминал и посипување со сумпорна киселина. Во јавноста се споменува дилемата за тоа колку чини за некој што тек пристигнал од балетската школа, стане член на ансамбалот и 32-от Лебед. Во прашање е сума од 50.000 долари. Исто така постои и кладилница кога се во прашање главните улоги“, раскажала оваа балерина.

View this post on Instagram

А какие купальники выбираете вы? Многие ли из вас могут позволить себе надеть мини бикини на своё тело? Но многие могут обсуждать.😂 Котики мои, телеса свои приведите в порядок, а потом советуйте как мне жить. И не удивляйтесь, почему мужья бросают многих…😉 #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #балеринавзазеркальецирка

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Волочкова се присетила колку многу ја повредиле од овој театар, бидејќи и дале отказ поради тоа што не сакале да и ги дадат парите што ги заработила.

И покрај тоа што била примабалерина, таа не прима пензија за тоа. Се до 2003 година, Анастасија Волочкова била примабалерина во Бољшој театарот.

View this post on Instagram

Как вам мои перевоплощения?😂 Эти эксперименты провели Павел Назаров @beautymoscow2 и Андрей @mr_batsuev 🌺 Хорошего вам дня. И помните, что билеты на мою премьеру "Балерина в зазеркалье цирка" на 20 е ноября в Вегасе можно приобрести на моем сайте Volochkova.ru 🌺 #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #балеринавзазеркальецирка

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Како што самата навела, договорот го прекинала сред муабетите за нејзината „прекумерна“ тежина.

Ова и било кажано на балерината од страна на директорот на театарот, кој тврдел дека тогаш немале партнери за неа кои би можеле да ја подигнат.

View this post on Instagram

Вам как кажется, мне больше подходит образ белого или чёрного Лебедя?🐣 А мне вот кажется, что надо опять отключить комментарии😂 Только решила попробовать общаться тут с людьми… Без моральных уродов, недолюбленных тёток, хейтеров и ботов, видимо моя страничка, скучна…😂 Опрос: отключаю комменты? Так без них мило… 😂 #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #дом

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Слични објави

Важеше за еден од најголемите филмски шармери: Славниот актер се вери со неговата девојка која е речиси половина век помлада од него! (ФОТО)

Еспресо

ТАА Е КОСТУР – Славната пејачка позната по облините ги ШОКИРАШЕ ФАНОВИТЕ! На новите фотки толку е слаба што фановите ја МОЛАТ ДА ЈАДЕ! (ФОТО)

Еспресо

Поранешниот холивудски пар по 10 години се сретна на црвениот тепих, а искрите беа насекаде! (ВИДЕО)

Еспресо

Леонардо на снимањето на „Once Upon A Time In Hollywood” имал сосема неочекувани барања

Igor

И Русите имаат своја Анџелина Џоли: Таа е вистинска убавица! (ФОТО)

Еспресо

Славата не му удри во глава: Гитаристот на „Rolling stones“ на доделувањето на „Брит“ наградите дојде со метро! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + 2 =

Слични објави

ВО БАДЕМАНТИЛ И СО РОЗИ ВО УСТАТА: Пејачот им го честиташе 8-ми март на дамите и направи хаос на Инстаграм (ВИДЕО)

Еспресо

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor

Направете сами домашна паста за заби од чии резултати ќе бидете воодушевени

Igor

Пет “досадни” модни трендови кои никогаш не излегуваат од мода (ФОТО)

Igor

Не го фрлајте белиот дел од лубеницата! Направете си салата

Igor

Аки Рахимовски добил ќерка со 27-години помладата Словенка

Еспресо