17.8 C
Скопје
06:07 - 13 јуни, 2024

Ознака : катерина шехтанска

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО КАТЕРИНА ШЕХТАНСКА: Родена сум во погрешна држава! Поради децата сè уште се борам за просперитет и правда во ова труло општество!

Наташа Мустафа
Со една од нашите најубави актерки Катерина Шехтанска разговараме за балетот, филмот, театарот, убавината и уште нешто. Ни открива дека да не била актерка и...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

Животната приказна на Катерина Шехтанска: Пишувам сценарио за сè она што ми се случи и што сè уште ми се случува

Јасмина Кантарџиева Димков
Од мала ја сакала сцената, камерата, балетот и сè тоа ѝ се остварило… но не онолку колку што можела од себе да даде. Можела многу,...