20.8 C
Скопје
20:42 - 15 април, 2024

Ознака : Емилија Џипунова

Ви ПрепорачувамеИнтервјуСлајдер

Скопје евергрин: Застани, доаѓаат уметниците! Разговор со Емилија Џипунова, балерина и балетски критичар

Јасмина Пакашки
Ако во насловот ѝ го напишев името онака како што стои во нејзините документи, Стаменковиќ, никој не ќе препознаеше со кого разговарав. Сите што ја...