21.8 C
Скопје
20:12 - 15 април, 2024

Ознака : Скандал

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо
Ретко се случува вниманието на публиката на фестивалот Санремо да се префрли од конкуренцијата на гостин, но токму тоа му се случи на Бланко за...
АстроСлајдерХороскоп

Ураган од скандали: Два хороскопски знаци ќе бидат центар на драма овој викенд

Еспресо
Првиот викенд од февруари ќе донесе многу неволји за претставниците на два знака на Зодијакот. На нив ќе паднат вистински урагани од скандали и солзи....
СветСлајдерСцена

Принц Хари тврди дека Вилијам и Кејт го наместиле за скандалот со нацистичката униформа

Еспресо
Во своите мемоари, принцот Хари тврди дека Вилијам и Кејт се виновни за скандалот во 2005 година кога тој се појавил на забава за Ноќта...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Скандал Србија-Косово на СП поради знамето во соблекувалната на репрезентацијата на Србија: Косово веќе се пожали во ФИФА

Еспресо
Српската репрезентација по поразот од Бразил (0:2) предизвика скандал поради знамето во соблекувалната на тимот. На знамето е прикажана мапа каде Косово е вклучено во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Скандалот со данското кралско семејство не стивнува: Принцот бил вљубен во снаата, се обидел да ја бакне пред сите

Еспресо
Последниве неколку недели, откако данската кралица Маргрета Втора одлучи на нејзините внуци да им ги одземе кралските титули принцови и принцези, постојано се пишува за...
ЕспресоСлајдер

(Видео) Кралот Чарлс на столбот на срамот – одбил да се ракува со црнец

Еспресо
На социјалните мрежи се појави видео на кое кралот Чарлс се поздравува со луѓе кои дошле да ѝ оддадат почит на неговата мајка, кралицата Елизабета...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Се претпоставува која позната личност го постирала шокантното видео со премиерката; дали Сана Марин го видела пред да излезе во јавност?

Еспресо
Дали Сана Марин го видела шокантното видео пред да излезе во јавноста? Веќе се претпоставува кој стои зад постираното видео, и станува збор за уште...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Финската премиерка Сана Марин во центар на контроверзност поради „бесно“ видео од забава: Од неа се бара да направи тест за дрога

Еспресо
Финската премиерка Сана Марин (36) е во центарот на контроверзноста откако видеото на кое таа танцува со нејзините пријатели стана вирално на интернет. Ова предизвика...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Олаф Шолц во скандал: На забава со учество на Шолц, жени биле дрогирани со „дрога за силување“

Еспресо
Најмалку пет жени биле дрогирани на настан на кој присуствувал и германскиот канцелар Олаф Шолц. Инцидентот се случил на летна забавана на фракцијата на Социјалдемократската...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хари и Меган во домот на Опра: на пат е уште едно интервју? Нов „бум“ на хипотезите за уште еден скандал!

Еспресо
Војводите од Сасекс биле забележани (и фотографирани) во Монтесито во вилата на славната водителка. Нов бум на хипотезите за уште еден скандал! По платинестиот јубилеј...