10.8 C
Скопје
05:04 - 23 мај, 2024

Ознака : маргрета втора

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Скандалот со данското кралско семејство не стивнува: Принцот бил вљубен во снаата, се обидел да ја бакне пред сите

Еспресо
Последниве неколку недели, откако данската кралица Маргрета Втора одлучи на нејзините внуци да им ги одземе кралските титули принцови и принцези, постојано се пишува за...
СветСлајдерСцена

Кралицата Маргрета прозборе за скандалот што ја тресе Скандинавија: „Жал ми е, но мојата одлука стои!“

Еспресо
Откако им ги одзеде титулите на четирите внуци, данската кралица Маргрета се извини, но останува на својата одлука, јавува Би-Би-Си. Таа долго размислувала за оваа...
СветСлајдерСцена

Данскиот принц Јоаким проговори по одлуката на кралицата Маргрета кон неговите деца: Тие се во ситуација која не ја разбираат

Еспресо
Данската, но и светската јавност беше изненадена од потегот на данската кралица Маргрета Втора, која на своите внуци им ги одзеде кралските титули. Сега за...