13.8 C
Скопје
19:40 - 23 април, 2024

Ознака : Енрике Иглесијас

СветСлајдерСцена

Енрике Иглесијас се откажа од наследството на татко му: Можеше да наследи 100 милиони евра

еспресо
Пејачот Енрике Иглесијас се откажува од наследството на богатството на неговиот татко, пишуваат шпанските медиуми. Популарниот пејач е син на еден од напознатите шпански пејачи...
СветСлајдерСцена

(Видео) Енрике Иглесијас страсно се бакнува со обожавателка и предизвика гнев кај фановите

Еспресо
Енрике Иглесијас на својот Инстаграм профил објави видео на кое се бакнува со обожавателка која присуствувала на неговиот концерт во Лас Вегас. Видеото доловува како...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Енрике Иглесијас објави емотивна порака: Од коронавирус почина неговиот очув!

Васко Спасоски
Медиумите од Шпанија јавија дека починал очувот на поп-пејачот Енрике Иглесијас. Карлос Фалко (83) бил хоспитализиран минатата недела, но за жал ја загубил битката со...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Енрике Иглесијас и Ана Курникова добија ќеркичка: Парот објави први фотографии од своето трето дете (ФОТО)

Еспресо
Славниот пејач Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова го добија своето трето дете.  Станува збор за ќеркичка од која пејачот на својот Инстаграм профил...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Се породи бившата тенисерка: Ана Курникова и Енрике Иглесијас по третпат станаа родители

Еспресо
Поранешната тенисерка Ана Курникова и пејачот Енрике Иглесијас повторно се остварија во улогата на родители. Информацијата ја потврди братот на Енрике, Хулио Иглесијас Јуниор, на...
ЛајфстајлСцена

Енрике Иглесијас го вееше албанското знаме среде Солун (ФОТО)

Igor
Енрике Иглесијас е еден од најпознатите светски пејачи. Тој е исто такa многу активен со концертите низ многу земји во светот. Енрике одржа во неделата...
ЛајфстајлСцена

ЕНРИКЕ ДОБИ БРАТ: Хулио Иглесијас официјално има девет деца

Igor
Шпанскиот суд донесе пресуда во која се утврдува дека 43-годишниот Хавиер Санчез Санто е биолошки син на пејачот Хулио Иглесијас, односно полубрат на Енрике. Цели...