11.3 C
Скопје
21:36 - 29 февруари, 2024

Ознака : хулио иглесијас

СветСлајдерСцена

Хулио Иглесијас (76) фатен на плажа со две девојки, помлади сигурно 40 години од него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Шпанскиот заводник и пејач Хулио Иглесијас за нешто повеќе од месец дена ќе наполни 77 години, но тоа не го спречува да ужива во животот....
ЛајфстајлСцена

ЕНРИКЕ ДОБИ БРАТ: Хулио Иглесијас официјално има девет деца

Igor
Шпанскиот суд донесе пресуда во која се утврдува дека 43-годишниот Хавиер Санчез Санто е биолошки син на пејачот Хулио Иглесијас, односно полубрат на Енрике. Цели...