10.8 C
Скопје
21:14 - 28 февруари, 2024

Ознака : анорексија

СветСцена

ФОТО: Анџелина Џоли на раб на анорексија, обожавателите стравуваат за нејзиното здравје

Еспресо
Обожавателите на актерката стравуваат дека Анџелина Џоли (45) повторно се бори со анорексија. Џоли во минатото соопшти дека се соочувала со опасно нарушување во исхраната...
БалканСлајдерСцена

Разводот и раскинувањето лошо и влијаат: Емина Јаховиќ на работ на анорексија!

Васко Спасоски
Пејачката Емина Јаховиќ овие денови повторно е во центарот на вниманието откако ја доведе својата линија до совршенство. Атрактивната пејачка откако се разведе и ја...
БалканСлајдерСцена

„Нозете ти се како стапчиња“: Фановите ја критикуваат Ана Николиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Изгледот на пејачката Ана Николиќ не престанува да се коментира откако ослабе и се затегна. Ана често објавува фотографии на социјалните мрежи, па вели дека...
Секојдневие

Анџелина Џоли повторно на работ на анорексија! (ФОТО)

Еспресо
Оскаровците и поранешни сопружници Анџелина Џоли (44) и Бред Пит (56) веќе со години водат битка за старателство врз децата, што влијаеше на нивното здравје,...
ЛајфстајлСцена

Поради неа се разведе, а сега ЈА ОСТАВИ: Има помалку од 50 килограми, изгледа анорексично

Igor
Пејачката Мајли Сајрус постојано е во фокусот на јавноста, прво по разводот од Лиам Хемсворт, па потоа врската со блогерката Кејтлин Тарнер, а сега и...
ЛајфстајлСцена

ЈА КРИТИКУВААТ БИДЕЈЌИ Е ПРЕСЛАБА: Селин Дион на раб на анорексија

Igor
На еден од своите последни настапи, Селин Дион со изгледот ги шокираше обожавателите. Тие сметаат дека таа никогаш не била послаба од ова што е...