23.8 C
Скопје
09:37 - 10 август, 2022

Ознака : роби вилијамс

Свет Слајдер Сцена

Роби Вилијамс со нова песна го најавува албумот за прослава на 25-годишната кариера: „Песната „Изгубен“ е за моментите во мојот живот кога се препуштив на непромислено однесување“

Еспресо
Збор кој многу значи: „Lost“, изгубен. Ова е насловот кој Роби Вилијамс го избра за својот нов сингл, сега во радио и дигитална верзја. Песната...
Свет Слајдер Сцена

Роби Вилијамс за губењето на косата: Плаќав третмани по иста цена колку што е куќата на баба ми

Еспресо
По неколку неуспешни третмани кои го поттикнуваат растот на косата, англискиот пејач Роби Вилијамс откри дека планира да се помири со состојбата со која се...
Свет Сцена

Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус и е „заглавен“ на Карибите

Еспресо
Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирусот и е во карантин на Карибите, откако со својата сопруга Ајда и нивните четири деца заминале на одмор...
Свет Слајдер Сцена

Потрошил милиони долари на скапи автомобили, а нема возачка дозвола! (ФОТО)

Васко Спасоски
Роби Вилијамс (46) во кариерата си приуштил многу задоволства, но имал и доста лоши финансиски потези. Тој има купено пет луксузни автомобили наеднаш, а замислете,...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Сцена

Само делува самоуверено: Роби Вилијамс откри зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во „Queen“

Еспресо
Пејачот Роби Вилијамс откри дека имал прилика да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen“, но дека ја одбил таа понуда уште пред Адам Ламберт...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Без цензура – Сопругата го сликаше Роби Вилијамс потполно гол, а потоа ја објави сликата на Инстаграм!

Слободен печат
Славниот пејач Роби Вилијамс пред неколку дена стана татко по четврти пат, а бебето на свет го донесе сурогат мајка, додека неговото име е Бо...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Роби Вилијамс по четврти пат стана татко: Бебето доби необично име

Еспресо
Пејачот Роби Вилијамс и глумицата Ајда Филд Вилијамс, станаа родители на синчето на кое му дадоа необично име – Бо Бенедикт Ентовен. Парот четвртото дете...
Uncategorized

Роби Вилијамс се изедначи со Елвис Присли! (ВИДЕО)

Слободен печат
Албумот на Роби Вилијамс, „Божиќен подарок“ (The Christmas Present) до минатата недела беше на второто место на британските топ листи ведбаш после групата „Колдплеј“, но...
Лајфстајл Сцена

Роби Вилијамс: Неколкупати размислував за самоубиство

Igor
Британскиот пејач Роби Вилијамс проговори за своето мрачно минато кога животот му бил многу поинаков отколку денес. Во тоа време, како што вели, со девојката...