Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус и е „заглавен“ на Карибите

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирусот и е во карантин на Карибите, откако со својата сопруга Ајда и нивните четири деца заминале на одмор во Сент Бартс.

Кон крајот на декември, Вилијамс со неговото семејство заминале на патување за новогодишниот период, но пејачот почнал да се чувствува лошо по пристигнувањето на Карибите.

Роби е прилично болен. Тој е затворен во вилата каде што престојува со своето семејство. Што и не е најлошото место во светот за карантин, иако тој не може да оди на плажа. Тој ќе мора да остане во карантин 14 дена“, изјавил извор близок до пејачот за „Сан“.

Instagram
Роби со неговата сопруга Ајда / Instagram

Извори блиски до 46-годишниот пејач, велат дека откако почна пандемијата со коронавирусот тој еднаш веќе „испаничил“ дека е позитивен на коронавирусот и бил во изолација, одделен од семејството во Лос Анџелес.

Имено, пејачот ги почитувал сите здравствени протоколи и појавувањата во јавноста му биле сведени на минимум.

Бев многу исплашен“, изјави Роби, во периодот кога стравуваше дека е позитивен на ковид-19.

Тогаш, неговата сопруга сподели емотивно видео од Роби како се враќа од самоизолација.

Деца кој доаѓа? Кој е тој?“, ги прашала децата, а кога го виделе веднаш почнале да трчаат во неговите прегратки.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Мила Москов доби Сертификат за најдобар евровизиски пакет! Гласајте за победа!

Igor

Шарлиз Терон: Комбинација со плисирано здолниште која многу жени би ја прескокнале (ФОТО)

Igor

Кралицата Елизабета е во изолација, а еве кој би требало да ги преземе нејзините должности…

Еспресо

Никол Кидман раскажа за своето несреќно минато и признава како сопругот и децата ја спасиле од осаменост

Еспресо

Селма Хаек изгледа божествено: Уште еднаш покажа дека е фатална дама (ФОТО)

Igor

Најпознатиот македонски зурлаџија со нов музички проект – „Разиграна“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

7 + 10 =

Слични објави

Пијте по една лажица од овој пијалок пред секој оброк: Нема да имате грам маснотии на вашето тело за еден месец! (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Каде летово на одмор? Спејко ни открива каде има најубав поглед во Македонија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете ја неверојатната флексибилност на оваа балерина: Ги дофаќа и производите кои се на највисоката полица! (ВИДЕО)

Еспресо

СЕ ЖЕНИ НАДАЛ: На свадбата поканет и шпанскиот крал

Igor

ВИДЕО | „Тешко е да се живее“: Ќерката на Џеј за првпат запеа на сцена по неговата смрт!

Васко Спасоски

Сопругата на Здравко Чолиќ била нападната со нож

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian