ФОТО I Вака денес изгледа неуништливата агентка од филмот „Кога јагнињата ќе стивнат“: Со гордост ја носи секоја брчка на лицето!

Годините кои изминаа сосема очекувано се гледаат на нејзиното лице, но таа за тоа воопшто не се грижи…

Американската актерка Џоди Фостер (58) на светската публика и е најпозната по улогата на храбата млада агентка Кларис Старлинг во еден од најгледаните и најдобри хорор филмови во историјата на светската кинематографија – „Кога јагнињата ќе стивнат“.

Оваа улога и донесе светска популарност и бројни актерски признанија, но и бројни други улоги кои ја класифицираа меѓу најуспешните холивудски актерки.

Фото: Профимедиа

Денес, триесет години од снимањето на споменатиот филм, Џоди се уште е активна во светот на глумата.

Годините кои поминаа сосема очекувано се гледаат на нејзиното лице, особено поради тоа што Џоди не припаѓа во огромниот број на познати дами кои подлегнаа на трендовите за подмладување и естетските операции.

Фото: Профимедиа

Таа со гордост ја носи секоја своја брчка и токму поради тоа дополнително добива почит. Таа не е активна на социјалните мрежи и не им подлегнува на трендовите, туку е посветена исклучиво на глумата, на своите деца и седум години помладата партнерка Александра Хедисон со која е во брак од 2014.

Слични објави

Наташа Беквалац на „ремонт“: Пејачката си стави поцврсти гради (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 23.10.2019: Вагите го губат балансот, а кај Близнаците владее хармонија

Igor

НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК на светот во Сен Тропе: Со него е жената поради која остана без 38 милијарди долари (ФОТО)

Igor

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 18 август, вторник – Среќата е во воздухот, вдишете длабоко!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Северина се огласи по информацијата дека физички го злоставувале нивниот син (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

пет × пет =

Слични објави

Почина Натали Делон: Актерката ја загуби битката со туморот

Еспресо

Еден ден пред 13-годишницата од смртта на нашиот Проески, Цетински напиша: „Ме прашуваш каде сум и што правам? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ниту сопругот не би ја познал! Тамара Тодевска со драстична промена! (ФОТО)

Igor

4 хороскопски знаци кои никој не може да ги изманипулира

Igor

За друго бикини не знае: Сузана Гавазова цело лето го помина во танга (ФОТО)

Igor

Помешајте пиво и лимон и за 5 минути избришете го заморот од лицето

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian