Доналд Трамп го објасни помилувањето на Лил Вејн и Кодак Блек

Меѓу 70-те лица кои денес ги помилува американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, се и раперите Лил Вејн и Кодак Блек и официјално е објаснето зошто.

Вистинското име на Лил Вејн е Двејн Мајкл Картер. Минатиот месец, тој беше осуден на десет години затвор за нелегално поседување на позлатен пиштол во 2019 година. Во октомври минатата година, во пресрет на претседателските избори во САД, тој јавно го поддржа Трамп, а својата поддршка ја објави и на Твитер.

Instagram
Instagram

„Само што имав одлична средба со Доналд Трамп. Разговаравме за она што тој го стори во борбата против криминалот, а крајната цел е заедницата вистински да се самоуправува. „Тој го слушаше она што му го кажавме и убедени сме дека ќе го спроведе“, напиша тогаш Вејн.

Во официјалното објаснување за помилувањето, овој рапер беше опишан како „сигурен, добродушен и дарежлив“ затоа што донирал на „добротворни организации, вклучително и болници и банки за храна“. Очигледно е дека Трамп возврати на поддршката со помилување пред изборите.

Американскиот рапер Кодак Блек донирал 20.000 долари во добротворна акција за собирање играчки и пари за децата во неговиот роден округ Бровард, Флорида.

Слични објави

Телохранителот откри што правел кралот на попот непосредно пред смртта: „Претчувствуваше…“ (ВИДЕО)

Igor

Лепа Брена во друштво на најдобрата гимнастичарка на сите времиња (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 03 септември 2019, вторник (ВИДЕО)

Igor

Уште еден доказ дека кралското семејство за Меган и Хари е веќе минато!

Еспресо

МАДОНА СЕПАК СЕ ПОЈАВИ ВО ЕВРОВИЗИСКАТА САЛА: Кој е нејзиниот фаворит?

Igor

ФОТО: Ретко го покажува: Дара Бубамара објави фотографија со нејзиниот татко!

Васко Спасоски

Остави Коментар

оне × три =

Слични објави

Никол заблеска во латекс комбинезон – Фановите ја осудија дека била под нож (ФОТО)

Еспресо

Италијанското село Кастропињано ги продава куќите за едно евро

Еспресо

Еднодневно издание на Д Фестивал во Дојран

Еспресо

Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Igor

ФОТО | Адријана Лима и во најопуштено издание плени со својата убавина!

Еспресо

Хороскоп за 18 октомври – петок, кај Вагите позитивни промени, Раковите со бројни прилики за флерт

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian