4.8 C
Скопје
07:31 - 27 февруари, 2024

Ознака : ФРЕДИ МЕРКЈУРИ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Борис Новковиќ откри: На Фреди Меркјури му седев во скут

Еспресо
Во далечната 1978 година, „Квин“ гостувале во Загреб, а хрватскиот музичар, кој тогаш бил момче, имал можност да се запознае со фронтменот на легендарната група,...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Животната приказна на Фреди Меркјури, 31 години по смртта – ненадминат! Ова беше неговата последна желба

Сузана Спасиќ
На денешен ден се сеќаваме на легендарниот Меркјури, 31 година по неговата смрт. Поради својот карактеристичен настап и исклучителните гласовни способности стана еден од највлијателните...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Еспресо
Како што е веќе познато, принцезата Дијана поради врската со богаташот Доди Ал Фајед се разведе од сопругот, принцот Чарлс, а тоа беше една од...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСцена

Само делува самоуверено: Роби Вилијамс откри зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во „Queen“

Еспресо
Пејачот Роби Вилијамс откри дека имал прилика да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen“, но дека ја одбил таа понуда уште пред Адам Ламберт...
ЛајфстајлСцена

Мајкл Џексон и Фреди Меркјури биле многу блиски пријатели: Исплива на површина необичната навика на кралот на поп-музиката!

Igor
Фреди Меркјури и Мајкл Џексон биле многу блиски пријатели за време на осумдесетите години. Меѓутоа, пејачот на групата „Queen“, Фреди Меркјури, не можел да ги...
ЛајфстајлСцена

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Igor
На „Би-би-си Радио 2“ беше промовирана песната „Time Waits For No One“ во изведба на Фреди Меркјури, за која со децении се мислеше дека е...