Мајкл Џексон и Фреди Меркјури биле многу блиски пријатели: Исплива на површина необичната навика на кралот на поп-музиката!

Фреди Меркјури и Мајкл Џексон биле многу блиски пријатели за време на осумдесетите години.

Меѓутоа, пејачот на групата „Queen“, Фреди Меркјури, не можел да ги разбере необичните навики за спиење на кралот на поп-музиката, пишува Miror.

Тие двајца често работеле заедно на песните во студиото на Џексон во Енсин, Калифорнија, па Фреди бил често во друштвото на  Џексон.

Принтскрин

Во разговорот за Метро, личниот асистент на Фреди, Питер Фристон, се присетил на еден детал:

„Ги прифаќате луѓето такви какви што се. На пример, Мајкл Џексон. Фреди и јас одевме до неговата куќа за да снимаме и по 8 часа дневно. Тоа беше во 1983 година, а Фреди и Мајкл соработуваа на три различни албуми во тој момент. Но, Мајкл никогаш не се однесуваше поинаку спрема мене, отколку спрема Фреди. Мајкл и јас игравме видео игри по половина час додека Фреди излегуваше да пуши“

Принтскрин

Но сепак, му било прилично тешко на Фреди да се помири со навиките за спиење на Мајкл. Иако биле во неговата куќа вредна милиони, Џексон немал правилен кревет, туку душек и така на него спиел на подот. Фреди го заинтригирало тоа, па го прашал Џексон за тоа.

„Фреди едноставно не можеше да премолчи, бидејќи на сред подот се наоѓаше тој огромен душек, наместен како кревет. Фреди му рече: ‘Ги имаш сите тие пари, зошто не купиш кревет?’, а Мајкл му одговори: ‘Се чувствувам многу подобро кога сум поблиску до земјата’. Фреди пак на тоа му одговори: ‘Па колку си блиску ако немаш кревет? Ние сме на спрат моментално.’

Питер се присетува дека Фреди и Мајкл давале се од себе кога „припремале нешто“ заедно. Тој се сеќава дека истото се случувало и со Дејвид Боуви кога го снимале „Under Pressure“ за Квин.

Слични објави

Српскиот рапер Вук Моб запроси новинарка на негов настап (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Еспресо

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Еспресо

КАКВА МАЈКА, ТАКВА ЌЕРКА: Тамара и Хана „шијат“ кај ист кројач (ФОТО)

Igor

Манекенката Бојана Нушкова ги почести обожавателите на Инстаграм со топлес-фотографија (ФОТО)

Igor

На овие четири места сте безбедни од коронавирус

Еспресо

Остави Коментар

8 − 4 =

Слични објави

Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Igor

Хоакин Феникс, Синтија Ериво и „Кралот лав“ добитници на филмската награда на ПЕТА!

Еспресо

Опра Винфри одлично се забавува во изолација: Готви, пее и танцува!

Еспресо

Дневен хороскоп за 23.11.2019: Бујната имагинација на Биковите ќе ги доведе до потполно уживање, а Водолиите треба да го избегнуваат алкохолот

Igor

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо

Дуа Липа со нов историски рекорд

Igor