13.8 C
Скопје
03:12 - 28 септември, 2023

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

На „Би-би-си Радио 2“ беше промовирана песната „Time Waits For No One“ во изведба на Фреди Меркјури, за која со децении се мислеше дека е изгубена.

Оригинално, оваа песна била дел од мјузиклот од 1986 година, „Time“. Тогашната верзија, покрај гласот на Меркјури, имала и пратечки вокали, но верзијата во која тој ја изведува само со клавир се верувало дека е долго време изгубена.

По многу години потрага, во 2017 година е пронајдена оригиналната демо снимка, прочистена е и денеска е реализирана.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....