„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

На „Би-би-си Радио 2“ беше промовирана песната „Time Waits For No One“ во изведба на Фреди Меркјури, за која со децении се мислеше дека е изгубена.

Оригинално, оваа песна била дел од мјузиклот од 1986 година, „Time“. Тогашната верзија, покрај гласот на Меркјури, имала и пратечки вокали, но верзијата во која тој ја изведува само со клавир се верувало дека е долго време изгубена.

По многу години потрага, во 2017 година е пронајдена оригиналната демо снимка, прочистена е и денеска е реализирана.

Слични објави

Го прекинал настапот во живо за да го спаси животот на обожавателка која сакала да се самоубие

Еспресо

Ѝ годи животот во Америка: Марија Шерифовиќ живее во стан од 300.000 долари

Igor

Жените по нив губеа глава: Актерите кои беа симбол на мажественоста и кавалерството во 1960-те! (ФОТО)

Васко Спасоски

Водителот Огнен ќе го памети овој роденден: Гостите му донесоа подароци, торти, а се заигра и чочек среде емисија! (ВИДЕО)

Италијанската новинарка позитивна на коронавирус: Заразена сум, но асимптоматична, затоа внимавајте!

Еспресо

За жените со светол тен: Како да нанесете бронзер?

Igor

Остави Коментар

шест + дваесет =

Слични објави

Што прави оваа жена? Хрватската старлета прави фотошоп на фотките како наша Мелита! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ја немаше долго време, но сега се врати! Накова позира во лифт во бела блузичка, а градник нема! (ФОТО)

Igor

Пејачката Аланис Морисет повторно бремена

Igor

Актерката била уапсена бидејќи правела „корона-забава“ за роденденот на сопругот!

Еспресо

Двејн Вејд отворено призна дека неговото дете е трансродово лице (ВИДЕО)

Еспресо

„Ќерка ти не ја пипнав поради тебе“! Луна Џогани веќе не може да трпи – поднесе кривична пријава против оваа пејачка (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian