23.8 C
Скопје
12:20 - 10 август, 2022

Роби Вилијамс со нова песна го најавува албумот за прослава на 25-годишната кариера: „Песната „Изгубен“ е за моментите во мојот живот кога се препуштив на непромислено однесување“

Збор кој многу значи: „Lost“, изгубен. Ова е насловот кој Роби Вилијамс го избра за својот нов сингл, сега во радио и дигитална верзја. Песната го најавува славеничкиот албум на неговата 25-годишна соло кариера, „XXV“, кој ќе излезе на 9-ти септември.

Четврт век исполнет со големи успеси кој го направија меѓународна суперѕвезда.

– „Изгубен“ е за моментите во мојот живот кога се препуштив на непромислено однесување… Се надевам дека сите ќе ја сакате оваа песна исто како и јас“, напиша уметникот на Твитер, во објавата придружена со кратко видео од моменти во кои делото е снимено во придружба на повеќе музичари.

Албумот „XXV“, кој ќе биде издаден дигитално и во стандардни и луксузни ЦД-формати и на винил, веќе е достапен за однапред нарачка, а ги содржи омилените хитови и песни на обожавателите на изведувачот, во нова верзија оркестрирана од Жил Бакли, Гај. Чемберс и Стив Сидвел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robbie Williams (@robbiewilliams)

Во рамките на албумот, покрај новиот сингл ‘Lost’, ќе се најдат и необјавените ‘Disco Symphony’, ‘More Than This’ и ‘The World and Her Mother’.

„Навистина сум возбуден што можам да го објавам објавувањето на мојот нов албум „XXV“ кој слави многу од моите омилени песни во последните 25 години – вели Вилијамс – Секоја песна има посебно место во моето срце, па беше навистина возбудливо. Едвај чекам сите да го слушнат.“

Слични објави

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо
Се вчитува....