20.8 C
Скопје
08:15 - 10 август, 2022

Славчо Попоски најавува поројни дождови, ќе здивнеме ли од жештината?

– Продолжува периодот на МНОГУ ТОПЛО време со МНОГУ ВИСОКИ температури на воздухот кој ќе се искачуваат во интервалот од 31 до 38 степени.

Денес времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност, додека од утре па во почетокот од следната седмица во попладневните часови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Исто така од утре па натаму ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и од североисточен правец. Во Скопје и околината ќе имаме слично време. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 35 и 37 степени, вели метеопрогнозерот Попоски.

Слични објави

Москва повикува на состанок на Советот за безбедност на ОН за нуклеарната централа во Запорожје

Еспресо

(Фото) Тејлор Фриц не го освои Вимблдон, но неговата девојка победи меѓу публиката: Која е убавицата што го бодри тенисерот?

Еспресо

Најголемата мистерија на Оливија Њутн Џон: Никогаш не ја дозна вистината за мистериозното исчезнување на поранешната љубов

Еспресо

Ноеми бремена од Франческо Тоти? Но, прво потпишување на договорите за поделба на финансиската империја на поранешните сопружници

Еспресо

(Фото) Ленс Армстронг се ожени со Ана Хансен: „Се оженив со љубовта на мојот живот“

jasmina.kantardzieva

Кој е Таика Ваитити, сопругот на Рита Ора: 5 интересни работи за режисерот и комичар

Еспресо
Се вчитува....