30.8 C
Скопје
14:13 - 10 август, 2022

Ознака : препорачано

Балкан Слајдер Сцена

Фрлен солзавец на настапот на Горан Бреговиќ: На едно лице му била укажана и лекарска помош

М.Р
Познатиот музичар Горан Бреговиќ синоќа настапил на фестивалот на пивото во Корча во Албанија. За време на концертот се случил инцидент што предизвикал општ хаос...
Астро Хороскоп

Дневен хороскоп за 14 август: Ќе ве нервира сѐ и сешто, ќе немате разбирање за ништо

М. Р.
Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 14 август, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Многу поволен ден за финансиската страна, која во комбинација...
Здрави навики Здравје Слајдер

Хлорофил: Го подобрува нашето здравје и го успорува процесот на стареење

М.Р
Пченичната и јачменовата трева се богати со хлорофил. Дури 70% од нивниот состав го завзема хлорофилот. Хлорофилот е молекула која ја апсорбира сончевата светлина и...
Животни Приказни Свет Слајдер

ФОТО | Усмртил мајка и дете: Пишуваат петиција да го ослободат од затвор затоа што е „премногу сладок“!

М.Р
Некои корисници на социјалната мрежа ТикТок се залагаат на Камерон Херин, 21-годишно момче, кое во несреќа усмрти мајка и дете, да му биде укината затворската...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ФОТО | Викториа Лоба ужива во летниот одмор: Пејачката објави идилични фотографии

М. Р.
Нашата позната пејачка, Викториа Лоба на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии од летниот одмор. Овие тропски денови Викториа ги поминува разладувајќи се во...
Здрави навики Здравје Слајдер

Житарка со која гладијаторите се лекувале по тешките борби: Одлична против воспаленија

М.Р
Во античка Грција и Рим, јачменот бил првиот избор на гладијатори, а денес е познато дека е богат со важни витамини и минерали. Особено вредна...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Слајдер

Кафуле во Австрија служи само невакцинирани: Сопственичката го игнорира дури и апелот на градоначалникот

М.Р
Во кафуле во австрискиот град Штробл на езерото Волфгангсеј во покраината Салцбург, колачи и кафе можат да добијат само лицата што не се вакцинирани против...
Здравје Слајдер

„ДА“ или „НЕ“ за носењето гаќи: Она што ни ја разгорува имагинацијата, ни го убива здравјето

Мими Стојановска
Неопходно е да се вратиме на старомодните 100 отсто памучни гаќи, бидејќи, во споротивно, кандидата и сличните инфекции, ќе станат наши „домашни миленичиња“.  За сè...
Балкан Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер

ВИРАЛНО ВИДЕО: Калуѓерки се веселат на приватна прослава: Играат и уживаат во хитовите на Зорица Брунцлик

М.Р
На социјалните мрежи се појави видео од приватна прослава. Покрај бројните гости во фокусот на вниманието се две калуѓерки кои одлично се забавуваат на прославата....