11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : фризерски салон

Свет Слајдер Стил

ФРИЗЕРОТ ВИ ЈА УТНА ФРИЗУРАТА – TУЖЕТЕ ГО: Девојка од Индија доби 271.000 долари оштета

М.Р.
Судот во Индија му нареди на еден фризерски салон да плати 20 милиони рупии (271.000 долари) како отштета на манекенката за погрешна фризура. Во тужбата...