9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : оштета

Свет Слајдер Стил

ФРИЗЕРОТ ВИ ЈА УТНА ФРИЗУРАТА – TУЖЕТЕ ГО: Девојка од Индија доби 271.000 долари оштета

М.Р.
Судот во Индија му нареди на еден фризерски салон да плати 20 милиони рупии (271.000 долари) како отштета на манекенката за погрешна фризура. Во тужбата...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Арнолд Шварценегер бесен: Актерот тужи руска компанија за користење на неговиот лик во рекламна кампања!

Еспресо
Руски произведувач на роботи, на еден од своите модели го стави лицето на легендарниот актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, што очигледно беше...