7.8 C
Скопје
03:01 - 20 мај, 2022

Ознака : филм

Филм и ТВ

Џенифер Лопез по 18 години призна голема грешка: Тоа е работа која не можам да ја прежалам

Еспресо
Во изјава за магазинот „Vanity fair“ за изданието „Hollywood 2000“, на чија насловна страница се наоѓа и славната пејачка и актерка Џенифер Лопез, таа откри...
Филм и ТВ

Режисерот Таика Ваити го откри почетокот на продукцијата за филмот „Thor: Love and Thunder“

Еспресо
Таика Ваити откри како во август ќе почне продукцијата на четвртиот филм за Тор, пишуваат radiotimes.com. „Thor: Love and Thunder“ е негов втор проект за...
Свет Сцена

Блејк Лајвли со драстичната промена, ги збуни фановите! (ФОТО)

Еспресо
Американската актерка Блејк Лајвли (32) неодамна ги збуни обожавателите на друштвените мрежи кога објави фотографија од својата нова фризура. Блејк чиј инаку заштитен знак е...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Лајфстајл

Жителите на ова село не ги сакаат туристите: Инстаграм го уништува најубавото село на светот по кое е снимен популарниот цртан филм! (ФОТО)

Еспресо
Халштат, мало село во Салцкамергут, се наоѓа на обалата на Халштатското езеро на северот од Австрија и има околу 800 жители. Ова мало селце се...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Гвинет Палтроу објасни зошто засекогаш на глумата ѝ кажа збогум! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската актерка и пејачка Гвинет Палтроу (47) изјавила дека никогаш повеќе нема да се враќа во глумата, бидејќи како што рекла, поради честите снимања и...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Стриптизерката поднела тужба против Џенифер Лопез, бара неверојатни 40. 000.000 долари!

Васко Спасоски
Џенифер Лопез (50) се најде на мета на негативни критики поради учеството во филмот „Hustlers“. Продукцентските куќа на Лопез се соочуваат со тужба вредна 40...
Свет Сцена

Мајли Сајрус ќе глуми во биографски филм!

Слободен Печат
Мајли Сајрус (27) е во преговори за улогата Сузи Куатро (69) во биографскиот филм. Американската рок-музичарка ја потврдила веста за време на гостувањето во телевизиската...
Ви Препорачуваме Сцена Филм и ТВ

Откриена тајната на омилениот божиќен филм!

Слободен Печат
Поминаа полни 29 години откако е снимен филмот „Сам дома“, задолжителен ден од боиќната приказна. Главната ѕвезда Мекколи Калкин (39) имал само 10 години кога...
Филм и ТВ

По 13 години Даниел Крег се простува од Агентот 007

Igor
Британскиот актер Даниел Крег кој во овој акционен филм е од 2006 година, глумејќи го тајниот агент 007 заминува во историјата. View this post on...
Лајфстајл Сцена

Рис Витерспун призна дека била сексуално вознемирувана

Igor
Рис Витерспун проговори за своето искуство со сексуално вознемирување во филмската индустрија, со кое се носела „на свој начин“. Таа моментално глуми во серијата „The...