36.8 C
Скопје
16:52 - 18 јуни, 2024

Ознака : Доверба

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Победа на Борис Џонсон: Ториевците ја изгласаа довербата со 211 гласа „за“

Еспресо
Британскиот премиер останува во улога на лидер на неговата партија. Конзервативците ја изгласаа довербата со 211 гласа „за. Против гласаа 148 пратеници. Борис Џонсон ја...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Можна ли е оставка на Борис Џонсон или крај на скандалот „партигејт“? Вечерва со тајно гласање ќе одлучат конзервативците

Еспресо
Британскиот премиер Борис Џонсон, по повеќемесечните скандали, вечерва ќе се соочи со гласање (не)доверба на пратениците од Конзервативната партија. „Надминат е прагот од 15 отсто...
Секојдневие

Оваа ситница открива на која личност не смеете да ѝ верувате!

Еспресо
Понекогаш малите работи можат да направат цела лавина, а оваа приказна го докажува тоа: Една личност одбивала да соработува со еден колега на работа. Тоа...
СценаХороскоп

МОЖЕТЕ ДА ИМ ВЕРУВАТЕ: Родените во овој хороскопски знак секогаш ќе ја чуваат вашата тајна

Igor
Постојат личности во кои можете да имате целосна доверба, а тоа уште повеќе ќе се вреднува доколку им покажете дека и тие можат да имаат...
Лајфстајл

НЕ ОТКРИВАЈТЕ ГИ ПРЕД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Овие нешта треба да останат меѓу вас и партнерот

Igor
Многу од нас имаат навика да споделуваат информации со пријателите за проблемите дома, па некогаш и претеруваме со тоа. Довербата меѓу пријателите секако е важна...