НЕ ОТКРИВАЈТЕ ГИ ПРЕД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Овие нешта треба да останат меѓу вас и партнерот

Многу од нас имаат навика да споделуваат информации со пријателите за проблемите дома, па некогаш и претеруваме со тоа.

Довербата меѓу пријателите секако е важна и сосема нормална, а особено е корисна кога имаме некој проблем.

Меѓутоа, постојат и неколку теми за кои не треба да се „отвораме“ пред пријателите, а се поврзани со врската или бракот:

Мислите дека партнерот се однесува како будала

Дури и кога нè нервира со своето однесување, треба да изброиме до 10 и да одолееме да го нарекуваме својот партнер со исмевачки и погрдни имиња пред пријателите. Можеби вие го кажувате тоа во афект, но другите памтат и може некој ден да го кажат тоа.

Колкави ви се примањата

Податокот за заедничкиот буџет не треба да е тема на разговор, исто како и поединечните примања. Така ризикувате да бидете неправедно проценети на еден или друг начин, пријателите да се чувствуваат помали од вас или пак, да мислат дека се над вас.

Кои ваши пријатели партнерот не ги сака

Врската или бракот не треба да ве одделат од пријателите. Ако некој ваш пријател не го сака вашиот партнер, или пак партнерот нема добро мислење за некои од пријателите, не го кажувајте тоа. Ни едниот ни другиот не заслужиле да има нетрпеливост поради тоа.

Детали од спалната соба

Мал е бројот на пријатели со кои можете да ги споделите овие информации, но уште подобро би било кога би ги задржале за себе.

Колкави ви се долговите

Секој пар кој живее заедно има заеднички трошоци и некогаш и долгови и кредити. Без разлика какви и да се финансиските проблеми, не образложувајте ги пред пријателите.

Со кого би спиеле

Нормално е да имате сексуални фантазии, но чувајте си ги за себе, бидејќи ако еднаш излезат од вас, лесно може да стигнат до ушите на партнерот.

Проблеми во креветот кои се јавуваат буквално во секоја љубовна врска

Слични објави

ХИТ-ФОТО! Ако Арнолд Шварценегер живееше во Македонија и работеше за 200 евра плата – ќе изгледаше вака! (ФОТО)

Igor

Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Igor

Стресот се задржува на шест места во телото: Препознајте ги!

Милена Ризовска

МОМЦИ, ЧИТАЈТЕ: 8 причини зошто да не го прескокнувате оралниот секс

Igor

БЕЗ ШМИНКА, направи ГОЛЕМА промена! Карлеуша ПОВТОРНО шокира – ваква не сме ја виделе! Коментарите не запираат! (ФОТО)

Igor

Се ожени ГЕРЕТ БЕЈЛ: Семејството на невестата не било покането на свадбата

Igor

Остави Коментар

4 × пет =

Слични објави

Џеј Ло го покажа задникот во Египет и публиката ја почасти со „поза за паѓање во несвест“ (ФОТО)

Igor

Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит (ФОТО)

Igor

Еминем прозборе за тешките денови: „Имаше денови кога лежев во кревет, плачев и голатав таблети…“ (ФОТО)

Igor

Што ти требаше ова?! Пејачката Николија не би ја препознала ниту родената мајка! (ФОТО)

Igor

Како домаќинките од естрадата ги вапсаа своите јајца утрово

Igor

Пропадна и вториот брак! Се разведува фолкерката Сани! (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian