8.8 C
Скопје
03:36 - 28 февруари, 2024

Ознака : барбика

СветСлајдерСцена

Сличноста е неверојатна: Тина Тарнер доби кукла со нејзиниот лик

Еспресо
Тина Тарнер доби барбика со нејзиниот лик. За да се направи оваа кукла бил вложен голем труд за да се усовршат сите детали, особено нејзината...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) НИНА БАДРИЌ во „БАРБИ“ ИЗГЛЕД ја дочека пролетта: Фановите полудеа по розовиот фустан на пејачката!

М.Р.
Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот инстаграм – профил објави кратко видео на кои позира во тесен розов фустан кој совршено и прилега. Фановите воодушевени од...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) Потрошила цело богатство за да изгледа како жива барбика, а нејзиниот изглед не може да не помине незабележан

Еспресо
Самопрогласената „човечка кукла Барби“, Тара Џејн Меконахи, здравствен работник по професија, направила голема трансформација на својот изглед, потрошила 200.000 долари на козметички процедури – вклучувајќи...
Наши ФациСлајдерСцена

Фолкерката Сања Цинцева – Барбика позира во долна облека и мрежести чорапи (ФОТО)

Васко Спасоски
Фолкерката Сања Цинцева – Барбика деновиве го сними видеото за темата која се уште нема работен наслов, а е авторско дело на Дејан Момировски и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Скопската барбика Калтрина позира во долна облека против коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски
И популарната Калтрина или како што повеќето ја нарекуваат – скопската барбика на своите следбеници на социјалните мрежи им препорача да останат дома поради коронавирусот. ...
Секојдневие

Мексиканската Барбика ја засени познатата водителка за временска прогноза! (ФОТО)

Еспресо
Мексиканската водителка Џанет Гарсија позната како најсексипилната водителка на временска прогноза во светот, дигна раце од таа професија на некое време. Всушност, оваа заносна бринета...
ЛајфстајлСцена

Анастасија Ражнатовиќ стана русокоса! (ФОТО)

Igor
Младата пејачка и ќерка на Светлана Цеца Ражнатовиќ, позната е како бринета, но оваа убавица не се плаши од модните експерименти. Многу познати личности ја...