10.8 C
Скопје
06:16 - 23 мај, 2024

Ознака : тежина

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ШАРЛИН ОД МОНАКО тежи само 50 кг: Се храни со сламка, изобличена е во лицето?!

Еспресо
Шарлин од Монако ослабнала видливо. Принцезата со својата здравствена состојба веќе подолг период ги загрижува најблиските, прво поради сериозната инфекција на носот, грлото и ушите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ОД ГОСТИВАР СЕ РАСПЛАКА И ПРИЗНА: Само што се измерив на вага, се чувствувам дебела, одвратно!

Ј.К.Д
Објавата е поддржана со фотографија од нејзиното тело, признавајќи дека за време на празниците не се чувствува удобно во сопствената кожа. Американската пејачка Бебе Реџа...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Толку ослабела, што луѓето не веруваат дека тоа е истата жена

И. Т.
Никој не може да го негира фактот дека губењето тежина покрај тоа што го менува физичкиот изглед, може да го смени целиот свет на личноста,...
Здрави навики

Ед­нос­тав­на фор­мула: Oд­редeте ја ва­ша­та иде­ал­на те­жина

Igor
Ве­ро­јат­но за ова се има­те пра­ша­но по­ве­ќе­пати, а не сте свес­ни де­ка суш­ти­на­та е во ед­нос­тав­на­та фор­мула. По­ен­та­та е де­ка днев­ни­от внес на хра­на и...