20.8 C
Скопје
20:40 - 14 јуни, 2024

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ОД ГОСТИВАР СЕ РАСПЛАКА И ПРИЗНА: Само што се измерив на вага, се чувствувам дебела, одвратно!

Објавата е поддржана со фотографија од нејзиното тело, признавајќи дека за време на празниците не се чувствува удобно во сопствената кожа.

Американската пејачка Бебе Реџа (32), која е по потекло од Гостивар, сподели емотивно видео за нејзината борба со вишокот килограми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)

„Значи, празници се и знам дека сите треба да бидеме среќни“, започна 32-годишната пејачка во видеото објавено на TikTok и продолжи:

„Мислам дека сум најтешка од што некогаш сум била. Само што се измерив и не се чувствувам удобно да го споделам со вас бројот на килограми“.

Реџа, чие вистинско име е Блет Реџа, плаче додека го снимала видеото: „Едноставно се чувствувам одвратно, знаете, во сопственото тело“, рече таа.

„Не се чувствувам добро во своја кожа, а кога не се чувствувам добро, не сакам да објавувам ништо и навистина тоа е причината што не објавував во последната година или барем колку што објавував порано“, рече таа.

@beberexhaHonest update.♬ original sound – BebeRexha

Реџа признала и дека нејзината борба со изгледот односно со вишокот килограми доаѓа од „повреденост и збунетост“ , но и до незнаење како да си помогне. Таа понатаму признава дека се бори и со тоа како да се сака себеси.

Бебе Реџа е родена на 30 август 1989 година во областа Бруклин во Њујорк, а нејзините родители се етнички Албанци. Нејзиниот татко, Фламур Реџа, е роден во Дебар, Македонија. Емигрирал во САД на 21 година. Таму се оженил со Букурија, родена во Америка, во албанско семејство по потекло од Гостивар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....