Tag : одложување

Ви Препорачуваме Култура Лајфстајл

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Еспресо
Коронавирусот го откажа и доделување на театарските Тони награди, чија церемонија за доделување е одложена на неопределено време. Официјалната церемонија требаше да се одржи во...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кети Пери и Орландо Блум ја одложија венчавката поради коронавирусот

Еспресо
Пејачката Кети Пери (35) и нејзиниот партнер, актерот Орландо Блум (43) наводно одлучија да ја откажат својата венчавка поради страв од коронавирусот, пишува магазинот „People“....
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика

Судбината на Евровизија на „стаклени нозе“: Можно е да се откаже поради коронавирус!

Еспресо
Овогодинешната Евровизија треба да биде одржана од 12 до 16 мај во Ротердам, откако минатата година претставникот на Холандија ја однесе победата. Меѓутоа, сепак се...
Жена Живот Лајфстајл Слободно Време

Имате проблем со постојано одложување на обврските? Еве како да престанете да го правите тоа!

Еспресо
За да бидеме сигурни дека ќе оствариме некоја цел, целта треба да биде паметно дизајнирана бидејќи со самото тоа знаеме колку може да очекуваме од...