Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Коронавирусот го откажа и доделување на театарските Тони награди, чија церемонија за доделување е одложена на неопределено време.

Официјалната церемонија требаше да се одржи во Њујорк на 7-ми јуни, со пренос во живо на Си Би-Ес.

Од друга страна, поради пандемијата, две недели порано се затворија сите театри на Бродвеј.

„Здравјето и безбедноста на бродвејската заедница, уметниците и обожавателите нам ни се најважни”, се истакнува во соопштението на организаторите.

Наградите Тони, кои се доделуваат за драма, мјузикл, режисери и актери се сметаат за највисоко признание во американската театарска сцена.

Слични објави

Ќе ви се заврти во глава: Откриен колкав е хонорарот на Луна во „Задруга“ (ВИДЕО)

Снимка од Луна Џогани предизвика „војна“ на социјалните мрежи: Кога ќе погледнете, ќе ви стане јасно зошто! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Роналдо и Џорџина тајно се венчале?!

Igor

Син на угледен бизнисмен платил 2.500 евра за секс со пејачката Радмила Манојловиќ, но погледнете што се случило! (ФОТО)

Васко Спасоски

Центарот за Социјални работи поднесе кривична пријава против Северина!

Васко Спасоски

Копров со ИЗВИНУВАЊЕ до Србија: Имавме АНОНИМУСИ во жирито!

Igor

Остави Коментар

5 × 5 =

Слични објави

Кој е ЏОКЕРОТ, поради кого плаче цел свет: Претешкиот живот на Хоакин Феникс

Igor

Хороскоп за 31 јануари – Погледнете каков ќе ви биде овој петок!

Еспресо

Интервју со жртвата на актерот Горан Јевтиќ, Лука: Не сум единствен, тој сексуално вознемируваше уште две момчиња

Igor

„Анонимуси“ тврдат дека принцезата Дaјана е убиена поради мрачни тајни на кралското семејство

Теодора Циклевска

Корисни совети и идеи: Што сè можете да направите со остатоците од храна

Еспресо

Пејачката и актерот повторно заедно: Го обожаваат заедничкиот живот! (ФОТО)

Еспресо